سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورژن ایرانی و فلسطینی کمپین سطل آب یخ هم رسید

بروز شده : ٣-٠۶-١٣٩٣, ١۴:٠۴    نسخه چاپی    
در این بین انتشار عکس یک کودک غزه ای در فضای مجازی که در حال خالی کردن سطل خاک بر سر خود است بار دیگر نگاه ها را به سمت بحران انسانی که در دو ماه گذشته در غزه در حال وقوع است جلب کرده است.
شکل گیری موجی جهانی موسوم به کمپین آب یخ که برای آشنایی مردم با یک بیماری عصبی صورت گرفت واکنش های مختلفی نسبت به این جنبش سایبری را به دنبال داشته است.

به گزارش عصرایران، اخیرا در جهان کمپینی با عنوان "چالش سطل یخ" یا "سطل آب یخ" در حمایت از بیماران عصبی "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" (ALS) به راه افتاده بود که طی آن چهره ها و شخصیت های مختلف ورزشی ،هنری و ... در پاسخ به فراخوانی یا مبلغی را برای کمک به بیماران مبتلا به ای ال اس تقبل می کنند یا بر روی خود سطل آب یخ میریزند.

اما رفته رفته واکنش ها و انتقادهای مختلفی نسبت به این کمپین شکل گرفته و این کمپین که بدوا با نیت کمک به بیماران راه افتاد حداقل در ایران تا حدودی جنبه فان و سرگرمی و بعضا خودنمایی به خود گرفت.

منتقدان به این کمپین معتقدند که ادعای برخی افراد برای حمایت از بیماران ای ال سی در حالیکه حاضرند آب یخ روی خود بریزند اما کمک مالی به بیماران نکنند نمیتواند چندان ادعای قریب به واقع باشد.

از طرفی برخی از منتقدان هم که عمدتا روزنامه نگاران ایرانی هستند در اعتراض به نگاه بی تفاوت به مصرف آب و برای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب اخیرا کمپینی در فضای مجازی با عنوان "با یک سطل آب چه می توان کرد" راه انداخته اند که در نوع خود واکنشی به کمپین چالش آب یخ است.

اما در این بین انتشار عکس یک کودک غزه ای در فضای مجازی که در حال خالی کردن سطل خاک بر سر خود است بار دیگر نگاه ها را به سمت بحران انسانی که در دو ماه گذشته در غزه در حال وقوع است جلب کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۶-١٣٩٣, ١۴:٠۴

   

پر مبحث ترین ها