سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش دومین خبرنگار آمریکایی را هم سر برید/تصویر

داعش علاوه بر این دو خبرنگار آمریکایی ، خبرنگارانی دیگر را نیز در سوریه به گروگان گرفته است اما دولت ها، رسانه های متبوع آنها و نیز خانواده های این خبرنگاران از بیم جان آنها از انتشار اسامی آنها خودداری می کنند.
گروه تروریستی داعش امروز (سه شنبه) با انتشار یک نوار ویدئویی جدید تصاویر سر بریدن دومین خبرنگار آمریکایی گروگان این گروه را نیز منتشر کرد.
به گزارش سی ان ان داعش پیشتر تهدید کرده بود اگر آمریکا به حملات هوایی خود به داعش پایان ندهد سر دومین خبرنگار آمریکایی گروگان این گروه را هم خواهد برید.
در ویدئوی جدید 3 دقیقه ای که " دومین پیام به آمریکا " نام دارد یک فرد نقاب دار عضو گروه داعش سر " استیون ساتلاف" را می برد.
داعش در این ویدئو تهدید کرد اگر حملات به این گروه پایان نیابد این گروه سر " دیوید هینز" شهروند بریتانیایی گروگان این گروه را نیز خواهد برید.

در این ویدئو خبرنگار آمریکایی پیش از بریده شدن سرش سخن می گوید و می گوید : او دارد بهای مداخله جویی آمریکا در عراق را می پردازد.
داعش دومین خبرنگار آمریکایی را هم سر برید/تصویر


جلاد داعش در این ویدئو در پیامی خطاب به باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید: مادامی که موشک های شما مشغول کشتار مردم ما هستند چاقوهای ما نیز گلوی شهروندان شما را خواهد برید.
استیون ساتلاف در آگوست سال گذشته میلادی (یک سال پیش) هنگامی که مشغول تهیه گزارش از سوریه بود از سوی گروه تروریستی داعش به گروگان گرفته شد. خانواده او تا مدت ها گروگان بودن او را از بیم جانش خبری نکرده بودند.

هفته گذشته و پس از انتشار ویدئوی سر بریدن " جیمز فولی" 40 ساله نخستین خبرنگار آمریکایی از سوی داعش، مادر ساتلاف با انتشار یک پیام ویدئویی خطاب به ابوبکر بغدادی سر کرده دولت خود خوانده اسلامی در عراق و سوریه ، از او خواسته بود تا فرزندش را نکشد.

ساتلاف 31 ساله ساکن ایالت فلوریدا آمریکا بود و با مادر ، پدر و خواهر کوچکترش زندگی می کرد.
او به زبان عربی تسلط داشت و به صورت خبرنگار آزاد در رسانه ها و مجلاتی چون تایم، فارن پالسی، ورلد افیرز و کریستین ساینس مانیتور گزارش می نوشت.

برخی رسانه ها گزارش داده اند داعش علاوه بر این دو خبرنگار آمریکایی ، خبرنگارانی دیگر را نیز در سوریه به گروگان گرفته است اما دولت ها، رسانه های متبوع آنها و نیز خانواده های این خبرنگاران از بیم جان آنها از انتشار اسامی آنها خودداری می کنند.

مرگ ساتلاف می تواند فشارهای افکار عمومی را روی اوباما برای مقابله جدی و سریع تر با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق بیشتر کند. اوباما روز جمعه اعلام کرد دولت او هنوز برای مقابله با گروه داعش در سوریه استراتژی خاصی ندارد. رییس جمهور آمریکا در عین حال تاکید کرد به فرماندهان نظامی دستور داده گزینه های اقدامات احتمالی علیه داعش در سوریه را بررسی کنند.

سخنان اوباما درباره نداشتن استراتژی برای مقابله با تحرکات گروه داعش در سوریه با انتقاد محافل داخلی آمریکا حتی از سوی برخی چهره های دموکرات کنگره مواجه شد.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید امروز (سه شنبه) در میانه کنفرانس خبری روزانه خود بود که خبر انتشار دومین ویدئوی داعش به صورت فوری در رسانه ها منتشر شد. این مقام کاخ سفید در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره دومین ویدئوی منتشره داعش گفت : کاخ سفید نخست باید این ویدئو را ارزیابی و تایید کند. او در عین حال افزود در صورت صحت خبر مرگ ساتلاف، کاخ سفید به خانواده اش تسلیت می گوید.
داعش دومین خبرنگار آمریکایی را هم سر برید/تصویر

ساتلاف(نفر سمت چپ تصویر) در حال تهیه گزارش از شهر مصراته لیبی در سال 2011
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩٣, ١١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها