سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردی که با سرِ وارونه زندگی می‌کند

معمولا از من پرسیده می‌شود که آیا محیط اطرافت را برعکس نمی‌بینی؟ اما در پاسخ به این سوال باید بگویم من هم مثل سایرین همه‌چیز را به صورت معمولی مشاهده می‌کنم. من از نواقص جسمی که دارم، نمی‌ترسم و مهم این است که من در کارم موفق هستم
پزشکان برزیلی امیدی به زنده ماندن نوزادی با سری وارونه نداشتند اما مادر این نوزاد به او زندگی بخشید تا بتواند بعد از 37 سال تبدیل به یکی از مشهورترین سخنرانان حوزه بازرگانی در برزیل شود.

به گزارش ایسنا "کلودیو ویرا دو اولیوریا"، مرد 37 ساله برزیلی است که با ناهنجاری نادر پزشکی به دنیا آمد. پزشکان به دلیل شکل عجیب این نوزاد در هنگام تولد از مادر او خواستند تا اجازه مرگ این نوزاد را بدهد اما با ممانعت مادر مواجه شدند و این نوزاد به لطف مادرش توانست به زندگی خود ادامه دهد.

نوزاد مبتلا به "آرتروگریپوز" یا Arthrogryposis multiplex congenital، مجموعه‌ای از چند بیماری با علائم بالینی کم‌وبیش مشابه است که مشخصه آنها تغییر شکل و سفتی غیر پیشرونده مفاصل در حین تولد است. در این بیماری، بافت عضلانی به طور کامل یا نسبی با بافت چربی و فیبرو جایگزین می‌شود. معمولاً این بیماری هر چهار اندام را تا حدودی درگیر می‌سازد و ضعف عضلانی و محدودیت حرکتی ایجاد می‌کند. شیوع آن یک در هر سه هزار تولد زنده است.

مادر کلودیو می‌گوید: "پزشکان پس از تولد نوزادم به من گفتند او هیچ شانسی برای ادامه زندگی ندارد و دیر یا زود فوت خواهد کرد زیرا در زمان تولد بخاطر حالت قرارگیری سرش با مشکلات عدیده تنفسی دست به گریبان بود. دستان کلودیو قدرت لازم برای انجام حرکات روزمره را ندارند در نتیجه او باید کارهایش را با کمک لبهایش انجام دهد اما کودکم توانست به مدرسه برود و اکنون نوزادی که با سری وارونه متولد شده بود پس از 37 سال تبدیل به یکی از سخنرانان حوزه بازاریابی و بازرگانی در کشور برزیل شده که سخنان او تأثیر باورنکردنی بر مراجعه‌کنندگانش دارد."

کلودیو در مصاحبه‌ای گفت: "من از دوران کودکی می‌خواستم کارهای روزمره و فعالیت‌هایم را خودم به تنهایی انجام دهم ولی به دلیل وضعیت جسمی‌ام به سایرین وابسته بودم. سپس بعد از مدتی تصمیم گرفتم خودم کارهایم را انجام دهم. اکنون نه تنها می‌توانم بسیاری از کارهای روزمره‌ام را خودم به تنهایی انجام دهم بلکه در سمینارهای مختلفی نیز به سخنرانی می‌پردازم. من معتقدم شخص معمولی هستم و با بقیه انسان‌ها هیچ تفاوتی ندارم.

وی افزود: معمولا از من پرسیده می‌شود که آیا محیط اطرافت را برعکس نمی‌بینی؟ اما در پاسخ به این سوال باید بگویم من هم مثل سایرین همه‌چیز را به صورت معمولی مشاهده می‌کنم. من از نواقص جسمی که دارم، نمی‌ترسم و مهم این است که من در کارم موفق هستم و به عنوان یک سخنران حرفه‌ای از سراسر دنیا دعوتنامه‌های بسیاری را دریافت می‌کنم.

اما کلودیا اولین نوزادی نیست که پزشکان به دلیل تولد با ناهنجاری‌های متعدد خواستار مرگ وی شدند. بیتام، یکی دیگر از اشخاصی است که با همین ناهنجاری متولد شد اما اکنون یکی از مشهورترین نقاشان بین‌المللی نام گرفته تا جایی که در سال 2006 میلادی و در حراج مشهور آثار هنری با نام "کریستیز" توانست آثار خود را با مبالغ باورنکردنی به فروش برساند.

مردی که با سرِ وارونه زندگی می‌کند

مردی که با سرِ وارونه زندگی می‌کند

مردی که با سرِ وارونه زندگی می‌کند

مردی که با سرِ وارونه زندگی می‌کند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩٣, ٢١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها