سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی پس از یک سخنرانی

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٣٩    نسخه چاپی    
در صفحه اصلی این وب‌سایت، زمان‌سنجی به چشم می‌خورد که شمارش معکوس را برای انتشار عکس‌های خصوصی اما واتسون نشان می‌دهد.
«ماجراهای انتشار عکس‌های خصوصی چهره‌های مشهور، دارد ابعاد عجیب‌تر و گسترده‌تری به خود می‌گیرد.»

به گزارش کافه‌سینما، حالا نوبت «اما واتسون» ستاره مشهور سینمای آمریکاست. آخر هفته گذشته، واتسون در سازمان ملل سخنرانی تأثیرگذاری در مورد برابری حقوق زن و مرد انجام داد. اما این سخنرانی، حواشی عجیب و غریبی برای واتسون به همراه داشت.

واتسون در بخشی از سخنرانی‌اش گفت: «هر چه بیشتر در مورد فمینیسم صحبت می‌کنم، بیشتر می‌فهمم که جنگیدن برای حقوق زنان در بیشتر موارد معادل «نفرت از مردان» در نظر گرفته می‌شود. اگر از یک چیز مطمئن باشم، این است که این روزند باید متوقف شود... تعریف فمینیسم، «اعتقاد به این که مردان و زنان باید حقوق و فرصت‌های برابر داشته باشند» است. این تئوری در مورد برابری سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جنسیت‌هاست.»

حرف‌های واتسون منطقی به نظر می‌رسند. اما ظاهراً خیلی‌ها با این تئوری واتسون موافق نیستند. کاربران سایت 4chan که مخصوص اشتراک‌گذاری عکس‌هاست، پس از این سخنرانی نه تنها واتسون را تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش در فضای مجازی کردند، بلکه تقریباً بلافاصله کمپینی علیه او به راه انداختند.

با توجه به انتشار گسترده عکس‌های چهره‌های مشهور عرصه‌های مختلف در دو ماه گذشته که سازمان‌یافته‌تر از چیزی به نظر می‌رسد که در ابتدا نشان می‌داد، حالا تهدید اما واتسون به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش، ماجرا را وارد فاز جدیدتری کرده است.

برخی از کامنت‌های منتشرشده در این زمینه، لحن شرم‌آوری علیه زنان دارند.

با این وجود دردسرآفرینی‌ها برای اما واتسون به همینجا ختم نشد. عده‌ای در توییتر، با استفاده از هشتگ و انتشار تصاویر جعلی از رسانه‌های مشهوری همچون CNN و USA TODAY، خبر دروغین درگذشت واتسون را منتشر کردند. طبق این خبر، جنازه واتسون در اتاق یک هتل پیدا شده است.

همچنین یکی از اعضای 4chan، وب‌سایتی با عنوان «اما،‌ نفر بعدی تو هستی»، راه انداخته‌اند. در صفحه اصلی این وب‌سایت، زمان‌سنجی به چشم می‌خورد که شمارش معکوس را برای انتشار عکس‌های خصوصی اما واتسون نشان می‌دهد.

البته این نکته را هم باید در نظر داشت که انتشار سایت‌های شمارش معکوس جعلی، همیشه یکی از تاکتیک‌های کاربران اینترنت برای مسخره‌بازی و شوخی‌ با دیگران است.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها