سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پوشش نامرسوم زنان در تلویزیون

بروز شده : ۴-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٣١    نسخه چاپی    
یکی از پرسش‌های مجری از صادقی، درباره تماشای تلویزیون در خانه بود که صادقی گفت تلویزیون نمی‌بینند، اما به جای آن از اینترنت استفاده می‌کنند.
پخش زنده مصاحبه با دو زن یک خانواده که به خاطر پوشش نامرسوم آنها که حتی چشم‌هایشان به خاطر حجاب سخت آنها دیده نمی‌شد، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی جلب توجه کرد.

انصاف نیوز در این‌باره نوشت: در برنامه این هفته «زنده‌باد زندگی» با اجرای محمدجعفر خسروی که هدف این قسمت آن «ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی» عنوان شده بود، خانواده یک روحانی به نام محمد صادقی 43 ساله، همسر، دختر و دامادش و نیز دو پسر کودک و یک نوه‌اش حضور داشتند.

زهرا، یکی از دختر خانواده در 12 سالگی عقد کرده و در 14 سالگی ازدواج کرده و 16 سالگی صاحب فرزند شده است. داماد خانواده نیز طلبه است و در بخشی از این برنامه شرکت کرد.
پوشش کامل سیاه‌رنگ همسر آقای صادقی و دخترش زهرا در این برنامه زنده تلویزیونی، بسیار جلب توجه کرد؛ حجاب مادر به گونه‌ای بود که چشم‌ها به سختی دیده می‌شد و نوک انگشت‌ها نیز پیدا بود. اما دختر او که دستکش سیاه در دست داشت، حتی چشمانش هم دیده نمی‌شد.

یکی از پرسش‌های مجری از صادقی، درباره تماشای تلویزیون در خانه بود که صادقی گفت تلویزیون نمی‌بینند، اما به جای آن از اینترنت استفاده می‌کنند.
سه تصویری که از این برنامه مشاهده می‌شود نشان می‌دهد این برنامه به صورت سیاه و سفید پخش شد؛ این در حالی است که برنامه‌های قبل و بعد از آن به صورت رنگی از شبکه دو پخش شده است.

مشخص نیست که آیا صداوسیما در برنامه‌ای برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، ترویج چنین نوع رفتار و پوششی را دنبال می‌کند؟ آیا صداوسیما بازخوردی از تأثیر پخش چنین برنامه‌های ترویجی می‌گیرد و بر مبنای آن عمل می‌کند؟
telegram 19dey.com
گمنام    5 مهر 1393 10:22
سئوالات خیلی مسخره بود یعنی مثل بعضیها موها افشان و رنگ شده و در برنامه حاضر می شدند .
  • -2
لیلا    5 مهر 1393 10:40
همیشه شعبون یبار هم رمضون!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٣١

   

پر مبحث ترین ها