سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازتاب انتشار تصویر جدید از «سردار سلیمانی» در رسانه‌های خارجی/تصویر

در این تصویر که در وب سایت شبکه خبر ایران منتشر شد، ژنرال قاسم سلیمانی با لباسی غیرنظامی در کنار تعدادی از نیروهای پیشمرگه کرد دیده می شود.
رسانه‌های جهان به طور گسترده‌ای به بازتاب حواشی مربوط به انتشار تصویر جدیدی از ژنرال قاسم سلیمانی پرداختند.

به گزارش نامه نیوز، سایت روزنامه الحیات چاپ لندن در گزارشی در این باره با تیتر «تصویری نادر از فرمانده سپاه قدس ایران در کنار نیروهای پیشمرگه» نوشت: تلویزیون رسمی ایران روز دوشنبه تصویری نادر از فرمانده سپاه قدس این کشور، واحدی از نیروهای ارشد سپاه نظام ایران را منتشر کرد که در کنار نیروهای کرد عراقی که در مبارزه با گروه تروریستی داعش هستند، ایستاده است.
بازتاب انتشار تصویر جدید از «سردار سلیمانی» در رسانه‌های خارجی/تصویر


در این تصویر که در وب سایت شبکه خبر ایران منتشر شد، ژنرال قاسم سلیمانی با لباسی غیرنظامی در کنار تعدادی از نیروهای پیشمرگه کرد دیده می شود.
این وب سایت در توضیح عکس نوشت که این تصویر مربوط به ابتدای حملات داعش است. توضیحات دیگری درباره این عکس داده نشده است.

تهران اعلام کرد که از ابتدای آغاز حملات داعش علیه عراق، برای کمک به نیروهای دولتی عراق و پیشمرگه های کرد این کشور اسلحه و مشاوران نظامی به عراق ارسال کرده است.
اخیرا یکی از مسئولان ایرانی نیز اعلام کرده بود که ژنرال قاسم سلیمانی در درگیری های نزدیک اربیل نیز در کنار نیروهای کرد عراق بوده است.

ژنرال سلیمانی خیلی کم در رسانه های ایرانی ظاهر می شود و از وی به عنوان یکی از مسئولان پرنفوذ ایرانی که هیچ کس به اندازه وی در مسائل امنیتی خاورمیانه نفوذ ندارد، یاد می شود.
وب سایت شبکه خبری العربیه نیز در گزارشی در این باره به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: تلویزیون ایران تصویری نادر از فرمانده سپاه قدس ایران در عراق را منتشر کرد که به طور گسترده ای درفضای آنلاین بازنشر شد، تصویری که بیانگر رمز و راز یکی از قدرتمندترین مردان منطقه است.

در این تصویر وی به راحتی و با موهای سفید و محاسنش در کنار دیگر پیشمرگه های کرد قابل شناسایی است.
از سلیمانی به ندرت در رسانه های ایرانی خبری منتشر می‌شود، اما از وی عمدتا به عنوان یکی از پرنفوذ ترین اجرا کننده عملیات های امنیتی در خاورمیانه یاد می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ١١:٢٠

   

پر مبحث ترین ها