سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بوکوحرام دختران ربوده شده را راهی خانه بخت کرد

اقدامات خشونت‌بار بوکوحرام از جمله گروگان‌گیری و بمب‌گذاری به رغم ادعای مقام‌های نیجریه برای توافق ادامه دارد و ابوبکر شیکاو می‌گوید که با هیچ فردی آتش‌بس نکرده است.
گروه تروریستی بوکوحرام نیجریه با انتشار ویدیویی جدید اعلام کرد، 219 دختر محصل را که اوایل سال جاری میلادی به گروگان گرفته، به خانه بخت فرستاده است!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابوبکر شیکاو، رهبر گروه بوکوحرام در این فیلم ویدیویی همچنین ادعاهای دولت نیجریه را مبنی بر اینکه با آتش‌بس موافقت کرده و یا آماده مذاکره است، رد کرد. علاوه بر این شیکاو گفت که نیروهایش یک تبعه آلمانی را نیز به گروگان گرفته‌اند و این اقدام در ماه ژوئیه در شمال شرق نیجریه صورت گرفته است.

دختران محصل ربوده شده در ماه آوریل از شهر دورافتاده چیبرک در شمال شرق نیجریه در ایالت بورنو به گروگان گرفته شده‌اند که با واکنش‌های بین‌المللی شدیدی روبه‌رو شد. در جریان پنج سال فعالیت‌های تروریستی بوکوحرام حدود 13 هزار تن کشته شده‌اند.

ویدیوی جدید در حالی منتشر شده است که ارتش و رئیس‌جمهور نیجریه در 17 اکتبر اعلام کردند که با بوکوحرام به توافق رسیده‌اند تا خصومت‌های این گروه متوقف شود و دختران محصل بازگردانده شوند.

اقدامات خشونت‌بار بوکوحرام از جمله گروگان‌گیری و بمب‌گذاری به رغم ادعای مقام‌های نیجریه برای توافق ادامه دارد و ابوبکر شیکاو می‌گوید که با هیچ فردی آتش‌بس نکرده است.

وی گفت: ما با کسی مذاکره نکرده‌ایم. این دروغ است. مذاکره نیز نخواهیم کرد. ما با مذاکره چه کار داریم؟!

رهبربوکوحرام درباره دختران ربوده شده نیز با خنده ادامه داد: ما آنها را به خانه بخت فرستاده‌ایم و آنها هم‌اکنون در منزل همسرشان هستند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که این گروه تروریستی پیشتر گفته بود که دختران محصل ربوده شده را به عنوان برده جنسی، می‌فروشد و یا اینکه آنها را با زندانیان بوکوحرام تبادل می‌کند.

دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی اعلام کرد، بیش از 500 زن و دختر جوان در دست بوکوحرام اسیر هستند و مجبور به ازدواج شده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٣٠

   

پر مبحث ترین ها