سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پخش تصاوير ۱۴۳ دوربين مداربسته ايران در دنيا

امكان خارج شدن دوربين‌هاي هك شده از فهرست اين وب‌سايت به سادگي و تنها با تغيير گذرواژه دوربين‌هاي هك شده امكان‌پذير است.
صاحب وب‌سايتي در مسكو با هك كردن بيش از 73 هزار دوربين مدار بسته كشورهاي مختلف دنيا، اقدام به پخش آنلاين تصاوير آنها در فضاي مجازي كرده است. از اين تعداد 143 دوربين متعلق به ايران است كه تصاويرشان به شكل آنلاين در اين وب‌سايت پخش مي‌شود.

به نوشته اعتماد، دوربين‌هايي كه مورد حمله سايبري وب‌سايت insecam قرار گرفته متعلق به كشورهاي مختلف دنياست و تصاوير آنها از مكان‌هاي عمومي همچون تفريحگاه‌ها و پاركينگ‌ها تا نقاط خصوصي همچون منازل افراد را دربر مي‌گيرد. به نظر مي‌رسد اين دوربين‌ها از مدل‌ها و سازندگان مختلف هستند. براساس اين گزارش ايران نيز از اين حمله سايبري در امان نبوده و بيش از 140 دوربين هك شده به اين كشور اختصاص دارد؛ خبري كه هنوز از سوي مقامات رسمي كشور تاييد يا تكذيب نشده است.

هنوز هويت صاحب اين وب‌سايت پنهان مانده است اما او در وب‌سايتش انگيزه اين اقدام خود را نشان دادن اهميت تنظيمات امنيتي عنوان كرده است. همچنين او اشاره كرده كه امكان خارج شدن دوربين‌هاي هك شده از فهرست اين وب‌سايت به سادگي و تنها با تغيير گذرواژه دوربين‌هاي هك شده امكان‌پذير است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٨-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها