سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نامزدهای شخصیت سال مجله تایم معرفی شدند

در میان ۵۰ شخصیتی که برای انتخاب به رای گیری گذاشته شده‌اند، نام آیت الله علی خامنه‌ای و حسن روحانی، رهبر و رئیس جمهور ایران هم دیده می‌شود.
مجله تایم، نامزدهای خود را برای انتخاب شخصیت سال این مجله معرفی کرد. دو گروه‌ و شش چهره سرشناس این فهرست هشتگانه را تشکیل می‌دهند.

معترضان به کشته شدن جوانی ۱۸ ساله در شهر فرگوسن در ایالت میسوری توسط افسر پلیس در میان نامزدهای امسال قرار گرفته اند.

همچنین پزشکان و بهیارانی که در حال مبارزه با بیماری مرگبار ابولا هستند، در این فهرست قرار دارند.

ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه)، تیلر سویفت (خواننده آمریکایی موسیقی پاپ)، مسعود بارزانی (رئیس اقلیم کردستان عراق)، جک ما (بنیانگذار وبسایت علی‌بابا)، تیم کوک (مدیر عامل شرکت اپل) و راجر گودل (رئیس لیگ ملی فوتبال- فوتبال آمریکایی) نامزدهای دیگر امسال هستند. قرار است نام شخصیت سال ۲۰۱۴ مجله تایم، فردا (چهارشنبه، ۱۰ دسامبر) اعلام شود.

همچنین خوانندگان این مجله نارندرا مودی، نخست وزیر هند را به عنوان شخصیت سال انتخاب کردند. مودی در رای گیری آنلاین ۱۶ درصد از ۵ میلیون رای را به خود اختصاص داد.

در میان ۵۰ شخصیتی که برای انتخاب به رای گیری گذاشته شده‌اند، نام آیت الله علی خامنه‌ای و حسن روحانی، رهبر و رئیس جمهور ایران هم دیده می‌شود.

چهره سال
مجله تایم از سال ۱۹۲۷ انتخاب "مرد سال" را آغاز کرد و از آن زمان به طور سالانه یک مرد یا زن یا گروه را به عنوان برنده این عنوان برگزیده است.

در سال ۱۹۹۹ عنوان انتخاب مجله تایم به "شخصیت سال" تغییر کرد تا به گفته ناشران این مجله فراگیرتر باشد.

عنوان "شخصیت سال" از سوی سردبیران مجله تایم به فردی داده می شود که بیشترین تاثیر را بر رویدادهای جهان داشته است و به گفته ناشران این مجله این تاثیر لزوما نباید مثبت باشد.

سال گذشته پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به عنوان شخصیت سال مجله تایم برگزیده شد.

در سال ۱۹۵۱ تایم عنوان "مرد سال" خود را به محمد مصدق، نخست وزیر وقت ایران اعطا کرد. مصدق اولین نفر از خاور میانه بود که این عنوان را کسب می کرد.

آیت الله خمینی، رهبر انقلاب ایران، دومین ایرانی بود که در سال ۱۹۷۹ به عنوان "مرد سال" انتخاب شد که با توجه به بحران گروگانگیری در ایران انتقادهایی را در آمریکا به همراه داشت.

این هفته‌نامه در سال ۱۹۹۹ آلبرت آینشتاین، دانشمند آلمانی تبار را به عنوان "شخصیت قرن" برگزید.

مارک زوکربرگ، پایه‌گذار شبکه اجتماعی فیسبوک، معترضان جهان، باراک اوباما، ولادیمیر پوتین (دو بار) و جورج بوش (دو بار) از شخصیت های سال مجله تایم در سال های اخیر بوده‌اند.
منبع: بی بی سی
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ١٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها