سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جوان‌ترین عضوکابینه عربستان کیست؟/ تصویر

به عنوان پژوهشگر و کارشناس سیاسی در شبکه های ماهواره ای عربی و بین المللی مشغول بود و نیز سردبیر روزنامه الشرق الاوسط و المجله را به عهده داشت.
العالم نوشت: ملک سلمان با منصوب کردن این جوان در میان مقام های عربستانی که همگی سالخورده و فرتوت هستند همگان را شوکه کرد.
 
الطریفی که پیش از این مدیرکل شبکه العربیه بود؛ به عنوان پژوهشگر و کارشناس سیاسی در شبکه های ماهواره ای عربی و بین المللی مشغول بود و نیز سردبیر روزنامه الشرق الاوسط و المجله را به عهده داشت.
جوان‌ترین عضوکابینه عربستان کیست؟+عکس
 
وی پیش از این در نشریه های الوطن و الریاض هردو چاپ عربستان قلم زده و دارای دانشنامه دکترا در رشته روابط بین الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن است.
 
الطریفی در 19 آوریل 1979 در شهر بریده در عربستان به دنیا آمد و دارای لیسانس مهندسی است.
 
وی قبلا در شرکت بین المللی زیمنس آلمان کار می کرد تا این که بورسیه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام انگلیس را به دست آورد و در سال 2007 مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی را از دانشگاه لندن و در سال 2009 نیز کارشناسی ارشد فلسقه اقتصاد و سیاست بین المللی  و در سال 2012 مدرک دکترای درجه یک را در رشته روابط بین الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن به دست آورد و عنوان پایان نامه او "روابط ایران و عربستان بین سالهای 1979 تا 2009" بود.
 
وی در نشریات عربی و خارجی به عنوان نویسنده و پژوهشگر امور خاورمیانه همکاری کرده و به عنوان چهره کارشناس عربستانی کاملا شناخته شده است.
 
الطریفی در نشریه الریاض و سپس در نشریه الشرق الاوسط، مقال های هفتگی سیاسی می نوشت و خوانندگان، او را با تحلیل های سیاسی و بینندگان تلویزیون، او را با سخنرانی هایش می شناسند.
 
وی در سال 2010 با بازنگری در ساختار مجله ی "المجله" چاپ لندن که انتشار نسخه کاغذی آن متوقف شده بود آن را به صورت الکترونیکی و به چندین زبان از جمله انگلیسی و فارسی منتشر کرد.
 
این مجله دوباره بعد از مدتی با ظاهر و ساختار جدید به صورت ماهانه در نسخه های کاغذی منتشر شد.
 
الطریفی در جولای 2012 به عنوان دستیار سردبیر الشرق الاوسط منصوب شد و همزمان سردبیری المجله را نیز به عهده داشت تا آن که روز اول ژانویه 2013 از سوی فیصل بن سلمان رئیس شورای اداره پژوهش و فروش عربستان به عنوان سر دبیر نشریه الشرق الاوسط برگزیده شد تا بدین ترتیب عنوان جوان ترین سردبیر را  در تاریخ این نشریه به خود اختصاص دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٣, ٠٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها