سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جوان‌ترین عضوکابینه عربستان کیست؟/ تصویر

به عنوان پژوهشگر و کارشناس سیاسی در شبکه های ماهواره ای عربی و بین المللی مشغول بود و نیز سردبیر روزنامه الشرق الاوسط و المجله را به عهده داشت.
العالم نوشت: ملک سلمان با منصوب کردن این جوان در میان مقام های عربستانی که همگی سالخورده و فرتوت هستند همگان را شوکه کرد.
 
الطریفی که پیش از این مدیرکل شبکه العربیه بود؛ به عنوان پژوهشگر و کارشناس سیاسی در شبکه های ماهواره ای عربی و بین المللی مشغول بود و نیز سردبیر روزنامه الشرق الاوسط و المجله را به عهده داشت.
جوان‌ترین عضوکابینه عربستان کیست؟+عکس
 
وی پیش از این در نشریه های الوطن و الریاض هردو چاپ عربستان قلم زده و دارای دانشنامه دکترا در رشته روابط بین الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن است.
 
الطریفی در 19 آوریل 1979 در شهر بریده در عربستان به دنیا آمد و دارای لیسانس مهندسی است.
 
وی قبلا در شرکت بین المللی زیمنس آلمان کار می کرد تا این که بورسیه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام انگلیس را به دست آورد و در سال 2007 مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی را از دانشگاه لندن و در سال 2009 نیز کارشناسی ارشد فلسقه اقتصاد و سیاست بین المللی  و در سال 2012 مدرک دکترای درجه یک را در رشته روابط بین الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن به دست آورد و عنوان پایان نامه او "روابط ایران و عربستان بین سالهای 1979 تا 2009" بود.
 
وی در نشریات عربی و خارجی به عنوان نویسنده و پژوهشگر امور خاورمیانه همکاری کرده و به عنوان چهره کارشناس عربستانی کاملا شناخته شده است.
 
الطریفی در نشریه الریاض و سپس در نشریه الشرق الاوسط، مقال های هفتگی سیاسی می نوشت و خوانندگان، او را با تحلیل های سیاسی و بینندگان تلویزیون، او را با سخنرانی هایش می شناسند.
 
وی در سال 2010 با بازنگری در ساختار مجله ی "المجله" چاپ لندن که انتشار نسخه کاغذی آن متوقف شده بود آن را به صورت الکترونیکی و به چندین زبان از جمله انگلیسی و فارسی منتشر کرد.
 
این مجله دوباره بعد از مدتی با ظاهر و ساختار جدید به صورت ماهانه در نسخه های کاغذی منتشر شد.
 
الطریفی در جولای 2012 به عنوان دستیار سردبیر الشرق الاوسط منصوب شد و همزمان سردبیری المجله را نیز به عهده داشت تا آن که روز اول ژانویه 2013 از سوی فیصل بن سلمان رئیس شورای اداره پژوهش و فروش عربستان به عنوان سر دبیر نشریه الشرق الاوسط برگزیده شد تا بدین ترتیب عنوان جوان ترین سردبیر را  در تاریخ این نشریه به خود اختصاص دهد.
telegram 19dey.com

تگها: عضو کابینه, عربستان

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٣, ٠٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها