سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاخیر ۲۷ ساعته پرواز تهران - پکن

هواپیمای ۷۴۷ با شماره پرواز ۸۰۰ که قرار بود ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه دیشب فرودگاه امام خمینی را به مقصد پکن ترک کند همچنان در دست تعمیر است.


هواپیمای ۷۴۷ با شماره پرواز ۸۰۰ که قرار بود ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه دیشب فرودگاه امام خمینی را به مقصد پکن ترک کند همچنان در دست تعمیر است.

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)  با اشاره به اینکه این هواپیما قرار بود حدود 204 مسافر را به مقصد پکن منتقل کند ، به علت خرابی یکی از موتورها در فرودگاه امام خمینی زمین گیر شد.

وی گفت : از آنجا که امکان تعمیر هواپیما در فرودگاه امام خمینی محدود است بنابراین این هواپیما به فرودگاه مهرآباد منتقل شد.

مدیرکل روابط عمومی هما افزود : از دیشب تا کنون متخصصان فنی هما در حال تعویض یکی از موتورهای این هواپیما هستند و به گزارش مسئولین بخش فنی این هواپیما با 27 ساعت تاخیر امشب ساعت 23 از فرودگاه امام خمینی پرواز خواهد کرد.

نوش آبادی افزود: تعداد هواپیماهای بوئینگ 747 که از نوع دور پرواز هستند در ناوگان هواپیمایی کشور محدود است و این تعداد محدود نیز هم اکنون در خدمت انتقال زائران به فرودگاه جده است بنابراین هواپیمای جایگزین برای این مسیر پروازی در اختیار نبود.

وی گفت : این هواپیما پس از پایان عملیات تعمیرات ساعت 23 امشب به سمت پکن پرواز خواهد کرد.

مدیرکل روابط عمومی هما افزود : 102 مسافر این هواپیما که از شهرستان به تهران آمده بودند شب گذشته در هتلی در تهران اسکان داده شدند و باقی مسافران نیز با همکاری مسئولان فرودگاه امام در سالن استراحت این فرودگاه مستقرند.

در این حال مسافران هواپیمای تهران ـ پکن با شماره پرواز 800 می گویند ؛ از شب گذشته تا کنون مسئولان پاسخ دقیق و روشنی درباره زمان و ساعت پرواز به آنها نداده اند.

طرازیان یکی از مسافران این هواپیما گفت : روز چهارشنبه 20 اسفند همراه خانواده از ساعت 15/00 به فرودگاه امام خمینی آمدیم و قرار بود ساعت 19/45 پرواز انجام شود که متاسفانه تا الان همچنان در سالن انتظار فرودگاه سرگردان هستیم.

وی افزود: مسئولان فرودگاه هربار وعده حرکت و پرواز را دادند و از شب گذشته تا کنون پاسخ دقیقی برای زمان پرواز به مسافران داده نشده است.

یکی دیگر از مسافران نیز از اینکه مسئولان فرودگاه و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) از شب گذشته تا کنون به مسافران وعده های بی مورد داده اند شکایت داشت و به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : شب گذشته مسئولان به مسافران وعده دادند هواپیما ساعت 24/00 پرواز می کند و امروز وعده پرواز ساعت 24 امشب را می دهند و می گویند صبر کنید شاید یک پرواز هماهنگ کنیم.

این مسافر افزود: من و خانواده ام برای 5 شب در پکن نفری 4 میلیون تومان پرداخت کرده ایم و عملاً دو شب را از دست داده ایم.

آقای طرازیانی هم گفت : مسئولان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما باید به مسافران پرواز تهران ـ پکن خسارت پرداخت کنند اما گفتند شاید بتوانیم هزینه بلیط را پرداخت کنیم.

این مسافر هواپیمای تهران ـ پکن افزود: شب گذشته شرایط مناسبی برای مسافران فراهم نبود و سرمای هوا باعث نارضایتی عده ای از مسافران شده است

به گفته وی 102 مسافر دیگری که به هتل منتقل شدند نیز مقابل هتل رها شدند و در حال حاضر نیز به آنها اجازه ورود به فرودگاه امام خمینی را نمی دهند.

این در حالی است که مدیران کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و فرودگاه امام در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از شرایط مناسب اسکان مسافران پرواز شماره 800 تهران ـ پکن خبر دادند.

فرارو

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩٣, ١٨:١٢

   

پر مبحث ترین ها