سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف گورستان قرون وسطي زير دانشگاه کمبريج/ تصاویر

باستان‌شناسان موفق به کشف يک گور تاريخي با بيش از هزار اسکلت در زير دانشگاه کمبريج انگلستان شدند.


 اين گور قديمي که بيش از هزار نفر در آن دفن شده‌اند، سه سال پيش در جريان احياي ساختمان قديمي متعلق به کالج «سينت جان» کمبريج کشف شده بود اما تاکنون خبري از آن فاش نشده بود. گزارش جديدي که در ژورنال باستان‌شناسي منتشر شده حاکي از آن است که در جريان اين کاوش 400 اسکلت کاملا سالم به همراه بقاياي ديگري که متعلق به بيش از 600 نفر است کشف شده است.

اغلب اين بقايا که مربوط به قرن 13 تا 15 ميلادي است، متعلق به بيمارستان «سينت جان» است که حالا تبديل به دانشگاه شده و در گذشته براي درمان دانشوران فقير و عموم مردم تهي دست کاربرد داشته است. اين افراد بدون تابوت و حتي بدون کفن و پوشش دفن شده بودند که اين امر حاکي از فقير بودن آن‌ها است و تنها در کنار چند جسد بقاياي جواهرات و اشياي ارزشمند کشف شده است.

مطالعات باستان‌شناسان نشان داده است که تقريبا تعداد اجساد از لحاظ جنسيت مرد و زن برابر است و بيشتر اجساد بين سن 25 تا 45 سالگي قرار داشته‌اند. باستان‌شناسان همچنين هيچ اثري از کودکان در ميان بقاياي کشف شده گزارش نکردند، اين در حالي است که مرگ کودکان در قرون وسطي امري رايج بوده است و همچنين عدم وجود هيچ زن بارداري نيز حاکي از عدم پذيرش بانوان باردار توسط بيمارستان بوده است.

کوچک بودن برخي از قبرها براي مردگان نيز باستان‌شناسان را به اين نتيجه رساند که قبرها از پيش آماده شده بودند که احتمالا به دليل شرايط سخت حفر زمين در زمستان اين کار از پيش انجام مي‌شده است.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩۴, ١٠:٣۴

   

پر مبحث ترین ها