سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رژیم های پر پروتئین و سیگار عوامل بروز سرطان پروستات

دبیرعلمی نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی گفت:علاوه بر عوامل ژنتیکی، رژیم های غذایی پر پروتئین و استعمال دخانیات به ویژه سیگار به عنوان مهم ترین عوامل بروز سرطان پروستات شناخته شده است.


دکتر علی قدیان روز چهارشنبه درحاشیه نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی درگفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد:سرطان پروستات سومین سرطان شایع و دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان ها در مردان به شمار می رود که با مراقبت های پزشکی،انجام آزمایشات لازم و پرهیز از دخانیات و رژیم های غذایی ناسالم می توان از بروز آن به راحتی پیشگیری کرد.

قدیان افزود:مردان از سن 50 به بالا لازم است سالی یک بار آزمایش و معانیات پروستات را انجام دهند.

وی افزود:افرادی که سابقه سرطان پروستات در خانواده و اقوام نزدیک دارند باید انجام این آزمایشات را سن 40 سالگی آغاز کنند؛ این افراد باید یک بار در سن 40 و45 سالگی آزمایشات مربوطه را انجام دهند و در صورتی که جواب این آزمایشات منفی بود مانند سایر مردان از سن 50 سالگی سالی یک بار آزمایش ومعانیات مربوط به پروستات را انجام دهند.

وی اظهار کرد:سرطان پروستات یک بیماری خاموش است و علامت خاصی ندارد و بیشتر بصورت اتفاقی در آزمایش ها تشخیص داده می شود.

نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی واورولوژی که امروز 20 خرداد ماه با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی این رشته در مرکز همایش های رازی آغاز به کار کرد تا 22 خرداد ماه ادامه داد.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۴, ١٣:٢٢