سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابو عزرائیل، استاد دانشگاهی که بلای جان داعش شده است+عکس

بروز شده : ۴-٠٨-١٣٩۴, ١٠:٢٢    نسخه چاپی    
ایوب آل ربیع یا ایوب فالح الربیعی شُهره به ابوعزرائیل (زادهٔ ۱۹۷۰ میلادی) رزمنده و از فرماندهانِ نبردهای بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) در عراق و سوریه است که در مقابل نیروهای موسوم به داعش ایفای نقش می‌کند. او در فرایندِ آزادسازیِ مناطقِ مختلفِ استان صلاح‌الدین و در دفاع از حرم حضرت زینب، ایفای نقش کرده است.

 

به گزارش پارسینه، ایوب آل ربیع یا ایوب فالح الربیعی شُهره به ابوعزرائیل (زادهٔ ۱۹۷۰ میلادی) رزمنده و از فرماندهانِ نبردهای بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) در عراق و سوریه است که در مقابل نیروهای موسوم به داعش ایفای نقش می‌کند. او در فرایندِ آزادسازیِ مناطقِ مختلفِ استان صلاح‌الدین و در دفاع از حرم حضرت زینب، ایفای نقش کرده است.
او پیشتر، با توجه به تخصص و تحصیلاتش در تربیت بدنی، در دانشگاه تدریس می‌کرد. اما پس از فتوای مرجعیت عراق به نیروهای بسیج مردمی پیوست تا از نیروهای ارتش این کشور در مبارزه با داعش پشتیبانی کند. ایوب علاوه بر تکواندو، در تیراندازی نیز بسیار مهارت دارد.
نبردِ آزادسازیِ تکریت
ابوعزرائیل که به عنوانِ مسئولِ گردان‌های امام علی ایفای نقش می‌کند، دارای پتانسیل‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای است و در نبردِ آزادسازی تکریت ستارهٔ درخشندهٔ آزادسازی و قلب «صلاح‌الدین» شناخته شد و در جنگ‌های خیابانیِ اطرافِ تکریت باعثِ ایجادِ رعب و وحشت در میانِ داعش شد. وی با انواع سلاح‌های سبک و سنگین کار کرده و آشنایی با فنون نبرد را در حد مبارزه با تکفیریها دارد.
ترکیبِ چهره
وی دارای ظاهری نسبتاً درشت و چهره‌ای خشن است با سری تراشیده و محاسنی سیاه، یونیفرم سیاه‌رنگ می‌پوشد و لقبِ ابو عزرائیل را بر روی بازوی خود بسته است و در میدانِ جنگ با داعشی‌ها رجزخوانی می‌کند. ویدئوهایی کوتاه از او در عملیات پاکسازی تکریت منتشر شده که با نعره زدن در خیابان‌ها نیروهای داعش را بزدل خطاب می‌کند. او یک بار هم از ناحیه دست مجروح شده است. برخی مجلات خارجی با انتشار عکس‌هایی از ایوب، از او به عنوانِ استاد دانشگاهی یاد می‌کنند که در حال مبارزه با تروریستها است.
شخصیت
همرزمانِ ابو عزرائیل در صلاح الدین می‌گویند که برخلاف چهره و نام ترسناکی که دارد، در ملاقات و صحبت با او با لبخندی دلنشین مواجه می‌شوید. ابوعزرائیل در فیلمهایی که از او در اینترنت منتشر شده به شدت عناصرِ داعش و حامیانِ این گروه را تهدید می‌کند. گفته شده وی از نیروهای کتائب امام علی می‌باشد. بعضی از صفحات مرتبط با تکفیری‌ها در شبکه‌های مجازی ادعا کرده‌اند که وی فارسی نیز صحبت می‌کند. او مدافع حرم است.
شایعه کشته شدنِ الربیعی بوسیله داعش
داعش اخیراً اعلام کرده بود که ابوعزرائیل را کشته است، در صورتی که حضور او در مشهد و زیارت علی بن موسی الرضا، این ادعا را باطل کرد. به گزارش اویس، در حالی که رسانه‌های داعشی و سعودی تلاش دارند مجاهدین حشد الشعبی(بسیج مردمی عراق) را قاتل اهل سنت معرفی کنند. تصویری از ابو عزرائیل در اینترنت در حال نماز خواندن کنار یک نماز گذار سنی منتشر شده که شاید بسیاری از ادعاهای داعشی‌ها را پاسخ دهد. ادعای داعش در حالی است که بسیاری از اهل سنت مانند قبیله البونمر جزو مجاهدین حشد الشعبی هستند. مسیحیان نیز در این حرکت شرکت دارند.
کلیپ کوتاهی از دیدار ابو عزرائیل و یکی از اعضای جنبش انصارالله منتشر شد که در آن ایوب فالح الربیعی (ابو عزرائیل) ۳۷ ساله به سران آل سعود اعلام کرد از یمن به سمت شما خواهیم آمد و پس از داعش شما را شکست خواهیم داد. به گزارش اویس، با منتشر شدن این ویدیو رسانه‌های سعودی و کاربران وهابی به شدت از دست او عصبانی هستند.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٨-١٣٩۴, ١٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها